Wczytuję...
Poleć nas:

"Święto Jarzębiny" w Krzywaczce

W niedzielę 3 września 2017 r. po raz dziesiąty w karczmie "POD KOGUTKIEM" w Krzywaczce obchodzono "Święto Jarzębiny". W programie były gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, tańce i hulanki, konkursy nalewek i przetworów. Wystąpiła orkiestra dęta i po raz pierwszy wystąpił zespół muzyczny "ANGELUS" z Doniecka na Ukrainie.

Ten właśnie zespół muzyczny wspiera polskie rodziny, które uciekły z terenu objętego działaniami wojennymi na Wschodniej Ukrainie. Gmina Sułkowice przekazała budynek po byłym przedszkolu we wsi Krzywaczka dla 5-ciu polskich rodzin z Doniecka i Ługańska. Teraz trwają prace adaptacyjne budynku. Z pomocą przychodzą ludzie dobrej woli, m.in. Izba Gospodarcza w Sułkowicach w osobach Prezesa P. Stanisława Biernata i jego z-cy P. Janusza Strzebońskiego /właściciela Karczmy/, która zadeklarowała przekazanie materiałów do montażu instalacji wodociągowej,centralnego ogrzewania i do ocieplenia budynku.

Za wszelką pomoc tak finansową jak i materialną Fundacja Pomoc Polakom Donbasu pragnie serdecznie podziękować Zarządowi Izby Gospodarczej w Sułkowicach.

Karczma pod Kogutkiem


Karczma pod Kogutkiem w Krzywaczce

Galeria zdjęć

Źródło: własne

POMAGAMY OSOBOM NARODOWOŚCI POLSKIEJ
z rejonu ogarniętych walkami na Wschodzie Ukrainy - Donbasu, Doniecka, Ługańska